XTicaret’te ürün Seçimi!


Genellikle yapılan en büyük hatalardan biriside xticaret’te komisyon kazanmak için yanlış ürünler seçmektir. Karşınıza çıkan her ürün için vakit harcarsanız belli bir süre sonra harcadığınız zamana göre pek te para kazanamadığnızı göreceksiniz ve bu işten soğumaya başlayacaksınız.

Peki xticaret.com da ürünlerimi hangi kriterlere göre seçmeliyim ?

İlk olarak şunu belirtmeliyim ki xticaret ürünlerin sıralandığı sayfadaki sağda bulunan satış istatistiklerine fazla aldanmayın. Onlar sizi yanıltabilir. Çünkü oradaki istatistikler ürünü sadece kendi satıcısının yaptığı satışların istatistiği. Yani siz affiliaterların satışları bu istatistikte görünmez. O yüzden satış ortaklarınınkiyle beraber satışlar çok daha fazla olabilir.

Ben size bazı xticaret ürün seçimi tavsiyeleri vereceğim. İlk olarak önce ürünün sitesini bir ziyaret edin ve kalitesine bakın. Bu sayfa sizi ikna ediyormu?  Yazılanlar çok mu abartılı ? Bazen ürün satıcıları yeni ve çok acemi olabilir. Pazarlama işi başlı başına bir eğitim gerektirir. Ürünü tanıtırken antipati oluşturacak derecede aşırı vaatler vermesi ürün satışını olumsuz etkiler.

Xticaret’te ürün seçerken yine dikkat edilmesi gereken hususlardan biriside,  ürün tanıtım sayfasında adsense reklamı yada başka sitelere reklam bağlantıları var mı buna bakın. Bu bağlantılar alıcının dikkatini dağıtıp başka yöne çeker ve bu yine ürün satışını olumsuz etkileyebilir. Adsense reklamı varsa sizin gönderdiğiniz kullanıcı benzer rakip bir firmanın reklamına tıklayarak belkide onun ürününü satın alabilir.  Teşvik edeceğiniz kullanıcılar ve siteye göndereceğiniz trafik başka bir yöne kayabilir. Ürünün tanıtım sayfasında sadece ürün ile bilgiler olmalı.

Ürün sayfasının Domain’i Önemlimidir ?

Tabiki domainde önemli. Uydurma domainler satıcının o işteki ciddiyetsizliğini gösterir. Domain uzantısı .com olması önemlidir.  .net veya .org olduğunu varsayalım. Aynı ürünü bir başkası .com uzantısıyla satıyorsa o zaman bazen komisyonlarınızda kayıplar yaşayabilirsiniz. Çünkü .com daha akılda kalıcıdır ve insanlar .net olduğunu unutup adres çubuğuna site uzantısını .com olarak yazabilir.

Araştırmalara devam ediyoruz.

Xticaret ürününü seçmeden ürünün tanıtıldığı sitenin Alexa trafiğine bakın. Trafiği yüksek olan bir site ürünün popüler olduğunu gösterir. Ayrıca burada sitenin hangi kelimeler ile öne çıktığını bulabilirsiniz. Keyword external tool‘da ürün anahtar kelimeleriyle ilgili araştırma yapın, aranma hacimlerine bakın.

X Ticaret sitesinin anasafasındaki en çok satılanlar bölümüde hangi ürünün ne kadar popüler olduğuna dair size fikir verebilir. Ve sizde o ürüne yoğunlaşabilirsiniz.

 

X ticaret üyelik formuna buradan gidebilirsiniz…

 

Xticaret ürün seçimi ile ilgili olarak sormak istediklerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bize sorabilirsiniz. Hadi bakalım bol kazançlar.

XTicaret’te ürün Seçimi! ile Benzer Yazılar:

13 Haziran 2010 Saat : 10:20

“XTicaret’te ürün Seçimi!” için 5 Yorum

 1. kaan diyor ki:

  Merhaba,

  Bende bir xticaret kullanıcısıyım. Fakat çok merak ettiğim bir konu var.

  Belki henüz duymadınız ama gittigidiyordan fatura kesmeden ve vergisini ödemeden satış yapanlara malaiye çok yüksek cezalar kesti. Hemde geçmişe dönük cezalar. 250 bin TL ye kadar ceza yiyenleri duyuyorum.

  xticaret üzerinden yaptığımız satışlardan %10’luk bir vergi ödüyoruz ama bu verginin adımıza yatırıldığı söyleniyor. Yalnız elimizde ne bir dekont nede bir vergi alındısı makbuzu var.

  Maliye bir şekilde peşimize düşüp verginizi ödüyormusunuz dediğinde nasıl hesap vereceğiz ?

  xticarete sorun mu diyeceğiz ?

  Veya bir diğer olasılık ta xticaret adımıza bu vergiyi gerçekten ödüyormu ?

  Sonuçta yeni bir platform. Sistemin nasıl işlediğini bilmiyoruz.

 2. Anonim diyor ki:

  çok doğru

 3. kıraç diyor ki:

  Türkiyede maliyenin ne yapacağı belli olmaz. Para kazananın gördümü biner tepesine hemen.

  xticaret’in bugünkü rakamlarla 5000 civarı üyesi var. İlerki zamanlarda belki bu sayı çok çok artacak.

  Bu affiliate sistemini oturtmuş olan yabancı sitelerde (clickbank gibi) prosedür nasıl işliyor bilmiyorum ama burda biz xticaret kullanıcıları olarak vergi ödüyorsak birileri hesap sorduğunda hesap verebileceğimiz bir belgemiz olması lazım.

  sonra gittigidiyor satıcıları gibi magdur olmayalım.

  clickbank ile satışlarımıza vergi ödemiyoruz çünkü amerikan vatandaşı değiliz. O yüzden prosedürü bilmiyoruz.

  xticaret bu konuda üyelerini aydınlatsa iyi olur sanırım.

  Belkide 6 aylık yada 1 yıllık gönderiliyordur. Çünkü vergiler yıllık ödeniyor diye biliyorum.

 4. şenol diyor ki:

  Xticaret %10 stopaj ücreti kesiyor. Bunun tc kimlik numaranız ile sizin adınıza stopaj olarak yatırıyor. İlk etapta ödeyip ödememesi kendi sorumluluğundadır. Fakat muhasabeciden edindiğim bilgiye göre stopaj ücreti aldığı kişilere Gider Pusulası göndermesi gerekiyor.

 5. alpaslan diyor ki:

  değerli x ticaret üyeleri biri bana yardı etsin allah aşkına bu işe nesıl başlayacağım yeni üye oldum ama ne yapacağımı nereden başlayacağımı bilmiyorum.üye arkadaşlardan en başından anlatarak bana anlatmanızı rica ediyorum

XTicaret’te ürün Seçimi! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Xnetwork Son Yazılar FriendFeed

GooMass Eğitim Kiti