Xticaret Satış Ortaklığı Yeni Başlayanlar Yol Haritası


Xticaret’e veya satış ortaklığına yeni başlayanlara kısaca bir yol haritası vermek istiyorum. GooMass üyeleri zaten başlangıç kılavuzu sayesinde kendi yol haritasını oluşturabiliyor. Bkz. Başlangıç kılavuzunun amacı, yüzlerce sayfalık dersleri okumadan hızlı bir şekilde, sadece seçtiğiniz strateji ile ilgili sayfaları okuyarak işe başlamanızı sağlamaktır. Zaten adım adım sizi yönlendirir.

Fakat herkes GooMass sahibi olmayabilir. Bu sebeple birkaç paragraf ile bir ön bilgilendirme ve size bir yol haritası çizmek istiyoruz.
Başlamadan önce ilk etapta sermayeli mi, yoksa sermayesiz mi bu işi yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor.

Sermayeli Fakat Hızlı ve  Para Kazanma

Sermayeli ve site kurmadan para kazanmak için bu sayfadaki banner reklamcılık bölümüne bakın. Sadece banner değil, e-mail marketing gibi pek çok ücretli reklamcılık sistemi ile satış ortaklığı (affiliate marketing) yapabilirsiniz.

Sermayesiz Para Kzanma

Sermayesiz yani sadece bir site kurup google gibi arama motorları üzerinden müşteri çekmek isterseniz size şöyle bir harita veriyorum; (uzun vadede en iyi ve en kalıcı kazanç sistemi )

  1.  Affiliate ağlarından birine üye olun. (türkçe yapacaksanız zaten xticaret başlangıç için en iyisidir)
  2.  İyi satılacağına inandığınız bir ürün seçin.
  3.  Bir site kurun ve bu ürünle ilgili siteye özgün makale ekleyin. (site kurmadan yapmak isterseniz, tanıtım makalelerini kalabalık forumlardailgili bölümlere yeni konu açarak veya bloglarda, facebook, twitter gibi yerlerde…)
  4. Makale aralarında ortağı olduğunuz ürünün reklamını geçirin. (satış ortaklığı linkinizle…)
  5. Ürün ile ilgili detaylı bir tanıtım sayfası oluşturun. Bu sayfada ürünü tavsiye edin. Yazının sonunda satış ortaklığı linkinizi kullanarak müşteriyi ürünün resmi sitesine gönderin.
  6. Sitede makale aralarında banner reklamlar ekleyerek reklama tıklayanları ürün resmi sitesine değil, 5. maddede söylediğim yazıya gönderin.

Bunları anlatmak tabiki bir kaç cümle ile olmaz. Bunlar çok detaylı bir şekilde derslerde mevcut. 1000 sayfalık satış ortaklığı eğitimini burada birkaç madde halinde tabiki anlatamayız. Kısaca özet ancak bu kadar oluyor arkadaşlar.

Bizim önerdiğimiz kazanç stratejisi başlangıç kılavuzun da da belirtildiği gibi çiftçi stratejisidir. Yani sermayesiz kazanç. Tek sermaye site adresi ve host (önerilen) alırken ödediğiniz 1 yıllık ücret olacaktır. Siteniz geliştikçe ve ziyaretçiniz arttıkça kazancınız katlanarak yükselir. Hiçbir şey yapmadan para kazanamazsınız. Bu da normal hayatınızdaki gibi bir iştir.  

Sitenizle ilgilendiğiniz sürece büyüyecektir. Site kurma konusunu gözünüzde fazla büyütmeyin. Bu konuda videolu anlatılar GooMass’ta ücretsiz olarak veriliyor. Buradaki bedava web site kurma rehberini indirip videolar vasıtasıyla site kurabilirsiniz.

Ben para harcamak istemiyorum diyenler ücretsiz bloglara yönelebilirler.  Hatta eğitimler içerisinde blogspot gibi yerlerden ücretsiz site kurma yolunu da resimli olarak gösteriliyor. Fakat kendi sitesini kurup sabırla sitesini büyüten kişiler her zaman daha çok kazanır, bunu unutmayın. GooMass ilk çıktığında kendi sitesiyle başlayan bazı kullanıcılar var ve bugün çok iyi konumdalar. Günlük 1 satış yapan satış ortakları var ve GooMass ile birlikte bu işe başlayan kişilerdir.

Kısacası önemli olan satış ortaklığı linkinizi olabildiğince fazla yerde paylaşmak. Tabi ürünü nasıl tavsiye ettiğiniz de satışlarınızı etkiler. Yazılarınız özgün olursa, yani başka yerlerden kopyalanmamış ise google gibi arama motorlarında çıkar. Özgün yazıları nasıl oluşturacağınız GooMass videolar bölümünde “içerik özgünleştirme” videosunda gösteriliyor. Bu konuda daha sonra sizlere bazı kritik taktikler vereceğim. Kolay gelsin.

Cüneyt Seçkin Aykaç
CSA Proje-X Ekip Lideri ve GooMass Yazarı
www.goomass.com

Xticaret Satış Ortaklığı Yeni Başlayanlar Yol Haritası ile Benzer Yazılar:

4 Ocak 2012 Saat : 5:22

Xticaret Satış Ortaklığı Yeni Başlayanlar Yol Haritası Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Xnetwork Son Yazılar FriendFeed

GooMass Eğitim Kiti