7x.com.tr Proje-X’te Banner Reklamcılık ile Bekleyen Üye Oluşturma


Alt üyeler oluşturmak için ilk yapılması gereken ve en önemli iş, bekleyen üye oluşturmak. Ne kadar çok bekleyen üye oluşturabilirseniz okadar çok şansınız artar. Yüksek hitli kendine ait sitesi olanlar zaten bu sitelerden çok iyi bekleyen üyeler oluşturabiliyor. Fakat yeni başlayan ekip arkadaşlarıma hızlı sonuç alabilecği banner reklamlarından bahsedeceğim.

Banner reklamcılık.

Yüksek kullanıcı trafiğine sahip, özellikle dizi, film siteleri çok uygun fiyatlara banner reklam alanları kiralıyor. Google’da arama sonuçlarında çıkan siteleri inceleyin. Alexa.com’dan sitenin kullanıcı trafiğinin ne kadar olduğuna bakın. Günlük 1000 ziyaretçinin altında hiti olan sitelerle uğraşmayın. Yüksek hitli siteler bulursanız ilgli sitenin iletişim sayfasından mesaj göndererek banner reklam fiyatlarını sorun. Trafik yoğunluğu ve fiyat dengeliyse önce 1 hafta veya 15 günlük deneme yapmayı tekli edin. (tabiki ücretini göndererek.)
Eğer sizi tatmin edecek seviyede bekleyen üye oluşmaya başladıysa, reklamınızı devam ettirebilirsiniz. Sizde bu arada bekleyen üyelerinize mesaj göndereek veya telefon ile arıyarak detaylı açıklama yapabilirsiniz.

Banner reklam verecek site bulma konusunda sıkıntı yaşarsanız size r10.net web master forumunun “Reklam Alım Satımı” bölümünü öneririm. Genelde türkiyedeki bütün webmasterlar burada takılır. Tabiki bunun dışında pek çok webmaster sitesine bakabilirsiniz. Sadece dizi film siteleri değil, hiti yüksek haber sitelerini veya forum sitelerini de tercih edebilirsiniz.

Ben projex için yazdım ama siz satış ortaklığı için de aynı yöntemleri kullanabilirsiniz. Temelde mantık aynı. Ayrıca fiyat performans olarak türkiyedeki iyi denilecek reklam şirketlerinden adklik.com ve Adnet’i kullanabilirsiniz. adklik.com’u öncelikli olarak tavsiye ederim. Reklamlarınız genellikle milliyet.com.tr gibi kaliteli haber sitelerinde yayınlanır. Tıklam başına ortalama 0,7 TL civarı bir ücret ödersiniz.
Bir deneme yapıp getirisine bakın. Bir referans link oluşturarak bekleyen üye alıyormusunuz kontrol edin. Dönüşümler iyiyse devam edersiniz.

7x.com.tr >Projex >Xnetwork sisteminin en büyük özelliği, satış ortaklığı ile network sisteminin bir arada olmasıdır. Bu sebeple Xdükkanlar alt üye oluşturabilmeiniz için önemli bir özelliktir.
Projex tanıtımlarınızı yaparken Xdükkanları mutlaka öne çıkarın. Pek çok insan için site kurmak çok meziyetli bir iştir. Fakat projex hazır site+Host+site adresi veriyor. Bunu bekleyen üyelerinize mutlaka anlatın.

Ayrıca kendi xdükkanlaırnızdan para kazanbilmek için mutlaka SEO uygulamanız gerektiğini söylemiştim. Yeri gelmişken burada tekrarlayalım. SEO işlemlerine başalmadan öncesinde kendiniz bir kaç adet makale ekleyin. Sitenize özügn makaleler eklemeninde bir çeşit SEO işlemi olduğunu unutmayın. Detaylı SEO eğitimi için Goomass internetten para kazanma kitinden yardım alabilirsiniz. 

7x.com.tr Proje-X’te Banner Reklamcılık ile Bekleyen Üye Oluşturma ile Benzer Yazılar:

7 Ocak 2012 Saat : 10:01

7x.com.tr Proje-X’te Banner Reklamcılık ile Bekleyen Üye Oluşturma Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Xnetwork Son Yazılar FriendFeed

GooMass Eğitim Kiti