Satış Ortaklığında Banner Reklamcılık 2


Daha önceki konuda adını verdiğim reklam sitelerinden, direk satış ortaklığı linkinizle reklam verebilirsiniz. Herhangi bir şekilde site kurmanız gerekmez. Fakat ürünün resmi sitesine reklam vermek yerine, bir tavsiye sayfasına veya ürünün tartışıldığı bir inceleme sayfasına reklam verirseniz çok daha yüksek dönüşümler alırsınız.

Ürün ile ilgli sektördeki blog yazarı satış ortaklarının tavsiye sayfalarından gelen ziyaretçilerde ortalama 50-100 tekil ziyaretçide bir satış gerçekleşmektedir. Fakat doğrudan resmi siteye verilen reklamlarda bu kadar iyi oranlar beklemeyin. Çünkü bu sayfalardan gelen müşteriler ilk önce arama motorundan alakalı bir konuyu araştırarak bu satış ortağı sitesine geliyor ve sonrasında resmi siteye yönleniyor. Yani bu müşteriler zaten konu ile ilgli araştırma yapan, satın alma oranı daha yüksek odaklı müşterilerdir.

Örneğin;

Bir haber sayfasında, siyaset ile ilgli herhangi bir haberi okuyan, veya bir video sitesinde film izlerken tesadüfen reklamınızı görerek tıklayan bir kullanıcı ile, arama motoruna konu ile ilgili kelimelerle araştırma yaparak gelen bir ziyaretçinin, satın alma oranının (dönüşüm oranı) aynı olması mümkün değildir. Mutlaka 2. seçenekteki satış ortakları açık ara farkla daha fazla kazanacaktır. Fakat 1. seçeneği uygulayan ortaklarınında çok yüksek trafik göndermek gibi avantajları var. Dönüşümleri daha düşük olsa da, trafik çok yoğun olacakğı için yine aynı satışları elde edebilir.

Ayrıca şunu unutmamak gerekir. Bugün reklamınıza tıklayan bir kullanıcının müşteriye dönüşmesi biraz zaman alabilir. Yani “500 kişi tıklamış, ama kimse satın almamış” şeklinde düşünmeyin. Bir internet kullanıcısı ilk kez girdiği bir siteden alışveriş yapmaz. En az 3-4 kez yeniden ziyaret edecektir. Bu sebeple bugün verilen bir reklamın dönüşümleri en az 15 gün sonra görülebilir. Bazı kullanıcıların zaman zaman sorular göndererek bir kaç ay sonra satın aldığı da görülmektedir. Bu sebeple sabırlı olmalısınız. Bir ürünü test etmek için en az 15-20 güne ihtiyacınız vardır.

Satış Ortaklığında Banner Reklamcılık 2 ile Benzer Yazılar:

9 Ocak 2012 Saat : 9:10

Satış Ortaklığında Banner Reklamcılık 2 Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Xnetwork Son Yazılar FriendFeed

GooMass Eğitim Kiti